ZARAŻAMY PASJĄ DO ZIELONEJ ENERGETYKI

ZARAŻAMY PASJĄ DO ZIELONEJ ENERGETYKI – tak brzmiało hasło przewodnie drugiej edycji największych w Polsce edukacyjnych targów kariery EDU OFFSHORE WIND. Odbyły się one 5 i 6 marca w AMBEREXPO w Gdańsku. Wydarzenie organizowane zarówno dla młodzieży poszukującej pracy w perspektywicznej branży offshore, która bardzo dynamicznie rośnie, jak również dla innowacyjnych firm potrzebujących wykwalifikowanych pracowników. EDU OFFSHORE WIND 2024 to jedyne w skali kraju wydarzenie, które przybliża rozwojowy rynek pracy w zielonej energetyce w Polsce.

Specjaliści naszego działu flotowego Toyota Gdynia dołożyli cegiełkę do wydarzenia, podczas którego mieli przyjemność przybliżyć model Toyoty MIRAI, która jest jedynym w Polsce samochodem napędzanym wodorem. Druga generacja tego modelu została zbudowana na zupełnie nowej platformie charakteryzującej się dłuższym rozstawem osi, szerszym i niższym nadwoziem, a także obniżonym środkiem ciężkości zapewniającym maksymalną stabilność. Dłuższy tylny zwis poprawia właściwości aerodynamiczne samochodu. Jazda Toyotą Mirai jest niezwykle cicha i komfortowa.

Samochód wyposażono w zmodernizowany układ wodorowych ogniw paliwowych, który umożliwia pokonanie aż do 650 km na jednym tankowaniu – bez emisji spalin. Pobierane do ogniw paliwowych powietrze jest przepuszczane przez filtr z aktywnym węglem, który zatrzymuje niewielkie drobiny kurzu i niebezpieczne związki, takie jak dwutlenek siarki czy tlenek azotu. W efekcie powietrze, które zostawia za sobą Mirai, jest czystsze niż to, które pobiera.

W wydarzeniu, między innymi, wzięły udział takie firmy jak Baltic Towers Sp. z o.o., Grupa GPEC, Baltic Diving Solutions Sp. z o.o., InnoBaltica oraz uczelnie wyższe takie jak Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański, czy Uniwersytet Morski w Gdyni. Podczas wydarzenia były przeprowadzone panele dyskusyjne oraz dostępne były szeroko pojęte oferty staż i praktyk dla odwiedzających.