Toyota liderem rynku flotowego w 2023 roku. Corolla najpopularniejszym autem firmowym

  • Toyota najchętniej wybieraną marką przez klientów flotowych
  • W 2023 roku firmy zarejestrowały 69 859 samochodów osobowych i dostawczych Toyoty
  • Corolla najpopularniejszym autem firmowym w Polsce
  • Pięć modeli Toyoty w Top10 rynku flotowego

Polskie firmy zarejestrowały w 2023 roku 69 859 samochodów osobowych i dostawczych Toyoty, czyli więcej niż dwie kolejne marki w zestawieniu razem wzięte. Toyota poprawiła swój wynik aż o 29%, umocniła się na pozycji lidera i osiągnęła aż 17,5% udziału w rynku, co jest rezultatem lepszym o 2 p.p. od uzyskanego w 2022 roku.

„Bardzo nas cieszy niesłabnące zainteresowanie polskich firm naszymi nowoczesnymi, oszczędnymi i niskoemisyjnymi samochodami. Nieustannie uważnie analizujemy rynek i dokładamy wszelkich starań, by oferować naszym partnerom auta, jakich potrzebują. Dzięki zaufaniu naszych klientów kolejny rok kończymy na pozycji lidera rynku, a Corolla stała się synonimem auta flotowego” – mówi Mirosław Sochacki, Corporate Sales Senior Manager w Toyota Central Europe.

Corolla najpopularniejszym autem firmowym

Pięć modeli Toyoty znalazło się w czołowej dziesiątce aut flotowych w 2023 roku. Aż 23 054 egzemplarzy modelu Corolla trafiło do polskich firm, a kompakt Toyoty był niekwestionowanym liderem rynku. To wynik o 24% lepszy niż rok wcześniej. O skali dominacji tego modelu na rynku flotowym najlepiej świadczy fakt, że gdyby Corolla była oddzielną marką, uplasowałaby się na piątej pozycji.

Firmy cenią atrakcyjne warunki zakupu lub finansowania auta oraz szerokie możliwości konfiguracji Corolli. Auto oferowane jest w trzech wersjach nadwoziowych – Hatchback, Sedan i TS Kombi, oraz w pięciu wersjach wyposażenia – Active, Comfort, Style, GR SPORT i Executive. Corollę napędzają oszczędne i niezawodne hybrydy piątej generacji o mocy 140 KM (1.8 Hybrid) oraz 196 KM (2.0 Hybrid), a Sedan dostępny jest także ze sprawdzonym silnikiem benzynowym 1.5 o mocy 125 KM. W każdej wersji standardem są najnowsze systemy bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy Toyota T-MATE, nowoczesny system multimedialny Toyota Smart Connect czy klimatyzacja dwustrefowa.

Crossovery i SUV-y Toyoty w parkach polskich firm

W Top10 najpopularniejszych aut flotowych znalazły się jeszcze cztery modele Toyoty. Na trzeciej pozycji sklasyfikowano Yarisa. Firmy zarejestrowały 9070 egzemplarzy tego modelu (wzrost o 22%) w wersjach osobowej oraz van, która przekształca miejskiego hatchbacka w małe auto dostawcze.

Polskie przedsiębiorstwa chcą też mieć w swoich parkach auta z najpopularniejszymi obecnie nadwoziami typu crossover i SUV, co potwierdzają wyniki rejestracji samochodów Toyoty. Na siódmym miejscu zestawienia sklasyfikowano Yarisa Cross (6485 egz.), który zanotował aż 87-procentowy wzrost liczby rejestracji. Ósmą lokatę zajęła Toyota C-HR (6443 egz., 24% wzrostu), a dziesiątkę najpopularniejszych aut flotowych zamyka RAV4 (5774 egz.).

Jesteśmy dumnym dealerem marek Toyota oraz Lexus, zobowiązanym do zapewnienia profesjonalnej obsługi w zakresie floty dla Twojej firmy. Nasz dedykowany zespół chętnie podejmuje się spełniania oczekiwań zarówno małych, jak i dużych firm. Jako Dział Flotowy, z pełnym zaangażowaniem, dostosowujemy oferty indywidualnych potrzeb każdego klienta, zapewniając kompleksową i skrojoną na miarę usługę. Jesteśmy gotowi sprostać wszelkim wyzwaniom, by wspólnie zbudować efektywną flotę dla Twojego biznesu.