Nowa Toyota Mirai w flocie BIBUS MENOS

Flotę firmy BIBUS MENOS wzbogaciła właśnie wodorowa Toyota Mirai. Uroczyste przekazanie kluczyków do tego innowacyjnego pojazdu odbyło się w naszym salonie Lexus Trójmiasto.

Wydarzenia przygotowaliśmy pod hasłem „We do it better”, a sam prezes zarządu Grupy Walder, Krzysztof Walder, przekazał kluczyki do wodorowego Mirai Michałowi Stankiewiczowi, wiceprezesowi zarządu ds. handlowych w spółce BIBUS MENOS. Z firmą współpracujemy już od kilku lat, co owocuje wzajemnymi korzyściami.

Wydarzenie symbolizuje nowy etap w rozwoju obu firm, przynosząc jednocześnie korzyści środowisku. Nowy wodorowy Mirai będzie użytkowany w ramach fabrycznego finansowania wynajmu długoterminowego Kinto. Przekazana Toyota Mirai zdecydowanie będzie wyróżniała się na drogach ze względu na swoją kolorową okleinę z logo BIBUS MENOS oraz zielonymi tablicami rejestracyjnymi ze spersonalizowaną nazwą „G0 WODOR”.

Druga generacja Toyoty Mirai to innowacyjny, w pełni wodorowy model, przyjazny dla środowiska. Wyposażony w 182-konny silnik elektryczny, z maksymalnym momentem obrotowym 300 Nm, Mirai przyspiesza od 0 do 100 km/h w 9 sekund i osiąga prędkość maksymalną 175 km/h. Średnie zużycie paliwa wodorowego wynosi około 0,84 kg H2 na 100 km, co pozwala na pokonanie 650 km na jednym tankowaniu.

Osoby zainteresowane zakupem Toyoty Mirai mogą umówić się na jazdy testowe w naszych salonach Toyoty, jedynego dealera w Trójmieście oferującego testy tego modelu. Nasi doradcy w salonach przygotują atrakcyjną ofertę z korzystnym finansowaniem.

BIBUS MENOS oferuje nowoczesne rozwiązania dla przemysłu, w tym modułowe systemy GENO do tankowania wodoru oraz inne innowacje dedykowane wodorowi. Współpracuje z blisko 100 dostawcami z całego świata, dostarczając 70 tysięcy produktów do różnych gałęzi przemysłu. Główna siedziba firmy znajduje się w Gdańsku, a jej oddziały są rozsiane po całej Polsce – zobacz więcej

Co więcej, na uroczystym wydaniu był obecny Robert Mularczyk – PR Regional Senior Manager z Toyota Central Europe, który nagrał dedykowany materiał związany z tym samochodem oraz z samochodem elektrycznym Toyotą Bz4X. Materiały z serii Toyota Insider możecie wyczekiwać na kanałach YouTube Toyota Walder oraz Toyota News PL.